ANTRENMANLARLA MATEMATİK 1. KİTAP

Görsel 1
Görsel 2
OnerPuan : 104.500
Fiyat:
110,00 TL
14,22 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda
Antrenmanlarla Matematik 1. Kitap - Mehmet Girgiç
2014 yılında Antrenman Yayınları tarafından yayımlanan Antrenmanlarla Matematik kitabı, matematik temeli olmayanlar ve matemetiğe sıfırdan başlamak isteyenler için hazırlanmıştır. Matematiği en temel konulardan başlayarak ele alan Antremanlarla Matematik 1 kitabı, matematiği anlamayı ve öğrenmeyi daha keyifli bir hale getirmektedir. Kitabın en temel amacı matematiği zor ve sıkıcı bulanlara, matematiğin o kadar da zor olmadığını göstermektir.
Antrenmanlarla Zirveye
Dört kitaplık bir serinin ilk kitabı olma özelliğini taşıyan kitapta konu anlatımlarının yanı sıra her konu için hazırlanmış alıştırma ve testler de yer almaktadır. Antremanlarla Matematik 1 kitabı, toplama ve çıkarma gibi en temel konularla başlayıp aşama aşama ilerlemektedir. Çarpma ve bölme işlemleri ile devam eden kitapta öğrencilerin en temel konulardan biri olan dört işlemde herhangi bir hataya yer vermemelerini sağlamak amaçlanmaktadır. İlerleyen konular arasında işlem önceliği, parantez açma, sadeleştirme gibi konular yer almaktadır. Bu konular rasyonel ve ondalık sayılar ile devam etmektedir. Ardından oran-orantı ve rasyonel denklemlerin çözümü anlatılıp öğrencilerin bu konularda temellerini eksiksiz bir biçimde atmaları sağlanmaktadır. Basit eşitsizliklerin çözümü, mutlak değerler, üslü ifadeler, köklü ifadeler, ikinci dereceden denklemler ve çarpanlara ayırma konuları da yine bu kitap içerisinde yer almaktadır. 
368 sayfadan oluşan kitabın içerisinde örnek soru ve çözüm teknikleri de bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler daha fazla soru çeşidi görüp bu soruların çözüm yollarını da öğrenmektedir.
Yazar Hakkında
Antremanlarla Matematik 1 kitabı Mehmet Girgiç, Halil İbrahim Küçükkaya ve Ahmet Karakoç tarafından hazırlanmıştır. Kitabın yazarlarının tamamı, alanında uzman isimlerdir. Hep birlikte hazırladıkları Antrenmanlarla Matematik ve Antrenmanlarla Geometri serilerinin yanı sıra, bireysel olarak da çok sayıda soru bankasına ve konu anlatımlı kitaba imza atarak, öğrencilerin matematik ve geometri derslerinde başarılı olabilmeleri için yardımcı olmaktadırlar.  
 

İşlem hatası çok olanlar. İşlem hızını artırmak isteyenler ve matematiği öğrenmeye yeni karar verenler için...

1. Kitap anahtar niteliğinde bir kitaptır. Toplama çıkarmadan başlıyor, adım adım ve hep üzerine yeni şeyler ekleyerek matematik için gerekli temel bilgileri ve alt yapıyı oluşturuyor. Matematik yapamayan veya anlamadığını söyleyen birçok kişinin temel sorunu geçmişten gelen ve farkında bile olmadığı çok temel eksik veya yanlış bilgilerdir. Bu kitabı sıkılmadan bitirirseniz bu eksiklikleri pratik ve hız da kazanarak gidermiş olacaksınız.

Bu kitaptaki konulara hakim olmadan ve iyice sindirmeden alacağınız her kitapta sorunlarınız devam edecek.
Sınavlara hazırlanan ve matematik çalışmaya yeni başlayan, öncesinde matematik temeli olmayan adaylar için tam anlamıyla bir başvuru kaynağı. Kitap toplama, çıkarma, çarpma ve bölme dört işlemlerinden başlayıp ikinci dereceden basit denklemlerin çözümüne kadar tüm konuları detaylı bir şekilde, örnek soru ve çözümleriyle kavramanıza yardımcı olacaktır. Toplamda 368 sayfadan oluşan eser gün gün belirli bir program çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu şekilde hem konuları takip etmeniz kolaylaşmış hem de planlı bir şekilde ilerleme kaydetmeniz hedeflenmiştir. Kitapta toplamda 30 günlük bir program bulunmaktadır. Günlere bölünmüş programda her bir gün bir konuya ayrılmıştır ve her gün konu anlatımıyla başlayıp sonrasında basitten zora doğru soru çözümleriyle konunun pekiştirilmesi sağlanmıştır. İlk sorular konuya giriş niteliğinde basit sorular olurken ilerleyen sorularda hem işlem sayısı hem zorluk derecesi artmaktadır. Kitapta hem açık uçlu sorular hem de testler yer almaktadır.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu10
MarkaADAM
Stok DurumuVar
9786058821002

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.